fbpx

Sociální sítě v současnosti vládnou světu a fungují jako prostředek, jak navázat spojení s lidmi z rozdílných kultur a národů, které bychom třeba jinak nikdy ani nepotkali. Možnosti a nabídka internetu se však vyvíjí obrovskou rychlostí, což se projevuje i na tom, které sociální sítě jsou aktivně využívané a které již stačily zapadnout do propadliště dějin. Schválně jestli vám některá z následujících vymizelých sociálních sítí bude povědomá.

DailyBooth

DailyBooth

DailyBooth fungoval na obdobném principu jako Instagram. Umožňoval uživatelům uveřejňovat jejich fotografie a psát k nim popisky. DailyBooth vznikl přibližně rok a půl před Instagramem a fungoval mezi lety 2009 a 2012, dokud web nepřevzala služba Airbnb.

FriendFeed

FriendFeed

FriendFeed vznikl v roce 2007, kdy web založila skupina bývalých zaměstnanců Google. FriendFeed používal ostatní sociální sítě k vytvoření vlastní platformy. V roce 2009 ho zakoupil Facebook za solidních 15 milionů a o šest let později síť nechal zavřít.

Friendster

Další již neexistující sociální sítí s přáteli v původním názvu je Friendster. Jde o jednu ze starších sociálních sítí, jejíž vznik se datuje do roku 2002. Friendster byl dostupný celosvětově, ale většina jeho uživatelů pocházela z Asie. V roce 2011 se přetvořil v síť zaměřenou na hráče a vloni definitivně přestal fungovat.

Yik Yak

Yik Yak

Pokud vám název této mobilní sociální sítě připomíná bonbony Tic Tac, nejste daleko od pravdy. Vtipné jméno však nebylo příčinou zkázy sítě. Yik Yak vznikl v roce 2014. Šlo o anonymní mobilní aplikaci, skrze kterou jste mohli posílat zprávy. Aplikace se rychle rozšířila zejména mezi mladšími uživateli, ale její největší přednost, tedy anonymita, se stala i jejím největším problémem. Uživatelé mohli uveřejnit, cokoliv chtěli, což vedlo k šíření nenávistných zpráv a rozmachu internetové šikany. Popularita sítě tak rychle upadala a v roce 2017 Yik Yak skončil.

Google Plus

Ze všech neúspěšných sociálních sítí zmíněných v tomto článku bude Google Plus pravděpodobně nejznámější největšímu počtu lidí. Ačkoliv se služba snažila profilovat jako sociální síť, svým uživatelům nenabídla žádnou přidanou hodnotu. Přičtěte k tomu problémy s přechováváním osobních údajů a nikoho příliš nepřekvapí, že Google Plus již není mezi námi.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
error

Libí se vám DigitalUP? Buďme ve spojení